HZA336M080G24VT-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
HZA336M080G24VT-F
Description:
CAP ALUM HYB 33UF 20% 80V SMD
In Stock : 15792
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 170 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 36mOhm
Ratings AEC-Q200
Series HZA_V
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.7 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 33 µF