Home / Circuit Breakers / IAG1-1-59-15.0-01
minImg
IAG1-1-59-15.0-01
Sensata-Airpax
Product No:
IAG1-1-59-15.0-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
User Guide
Actuator Type Lever
Current Rating (Amps) 15A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series IAG
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 250 V