Home / Circuit Breakers / IAG666-1REC4-63-40.0-01
minImg
IAG666-1REC4-63-40.0-01
Sensata-Airpax
Product No:
IAG666-1REC4-63-40.0-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
User Guide
Actuator Type Lever
Current Rating (Amps) 40A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series IAG
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 250 V