IDSD-25-S-03.50
Samtec Inc.
Product No:
IDSD-25-S-03.50
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
User Guide
Number of Rows 2
Usage -
Number of Positions 50
Color Multiple, Ribbon
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Product Status Active
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series IDSD
Length 0.292' (88.90mm, 3.50")