IDSD-25-S-03.75-T
Samtec Inc.
Product No:
IDSD-25-S-03.75-T
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Shielding Unshielded
Product Status Active
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series IDSD
Length 0.312' (95.25mm, 3.75")