Home / Circuit Breakers / IEG1-1-72-10.0-C-01-V
minImg
IEG1-1-72-10.0-C-01-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEG1-1-72-10.0-C-01-V
Actuator Type Lever
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Current Rating (Amps) 10A
Series IEG
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 250 V