Home / Circuit Breakers / IEG11-1-72-30.0-91-V
minImg
IEG11-1-72-30.0-91-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEG11-1-72-30.0-91-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Current Rating (Amps) 30A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series IEG
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 250 V