Home / Circuit Breakers / IEG111-1-69-16.0-A-01
minImg
IEG111-1-69-16.0-A-01
Sensata-Airpax
Product No:
IEG111-1-69-16.0-A-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CSA, UL1077
Current Rating (Amps) 16A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series IEG
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 250 V