Home / Circuit Breakers / IEG66-1-53-20.0-01-V
minImg
IEG66-1-53-20.0-01-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEG66-1-53-20.0-01-V
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Current Rating (Amps) 20A
Series IEG
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 250 V