Home / Circuit Breakers / IEGX666-1-52-15.0-03-V
minImg
IEGX666-1-52-15.0-03-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEGX666-1-52-15.0-03-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Actuator Type Rocker
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Current Rating (Amps) 15A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series IEG
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 240 V