IEL120MBQRKQKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
IEL120MBQRKQKR
Description:
CAP CER 12PF 25KV U2J RADIAL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 25000V (25kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Temperature Coefficient U2J
Product Status Obsolete
Ratings -
Series IEL
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 12 pF