Home / Fixed Inductors / IFSC1008ABER4R7M01
minImg
IFSC1008ABER4R7M01
Vishay Dale
Product No:
IFSC1008ABER4R7M01
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.2A 212MOHM SMD
In Stock : 12179
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.25 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 212mOhm Max
Inductance 4.7 µH