Home / Fixed Inductors / IHLP1212BZEV3R3MA1
minImg
IHLP1212BZEV3R3MA1
Vishay Dale
Product No:
IHLP1212BZEV3R3MA1
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
IHLP-1212BZ-A1 3.3 20% EV E3
In Stock : 7088
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.140" L x 0.130" W (3.56mm x 3.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 98.48mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series IHLP-1212BZ-A1
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 41.6MHz