Home / Fixed Inductors / IHLP2525EZER1R5M01
minImg
IHLP2525EZER1R5M01
Vishay Dale
Product No:
IHLP2525EZER1R5M01
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
FIXED IND 1.5UH 12A 9 MOHM SMD
In Stock : 50
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 12A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 12 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9mOhm Max
Inductance 1.5 µH