Home / Fixed Inductors / IHLP5050EZER3R3M01
minImg
IHLP5050EZER3R3M01
Vishay Dale
Product No:
IHLP5050EZER3R3M01
Description:
FIXED IND 3.3UH 15A 9.2 MOHM SMD
In Stock : 4241
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 32A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 15 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9.2mOhm Max
Inductance 3.3 µH