Home / Fixed Inductors / IHLP5050EZER3R3M5A
minImg
IHLP5050EZER3R3M5A
Vishay Dale
Product No:
IHLP5050EZER3R3M5A
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
FIXED IND 3.3UH 16A 7.7 MOHM SMD
In Stock : 101
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 18A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 16 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 7.7mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series IHLP-5050EZ-5A
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 17.8MHz