IHSM3825ER180L
Vishay Dale
Product No:
IHSM3825ER180L
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
FIXED IND 18UH 1.13A 306MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.05A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.13 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 306mOhm Max
Inductance 18 µH