IHSM3825ER2R7L
Vishay Dale
Product No:
IHSM3825ER2R7L
Description:
FIXED IND 2.7UH 3.18A 38MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 3.18 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 38mOhm Max
Inductance 2.7 µH