IHSM4825RE681L
Vishay Dale
Product No:
IHSM4825RE681L
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
FIXED IND 680UH 280MA 4.31OHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 200mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 280 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.31Ohm Max
Inductance 680 µH