Home / Fixed Inductors / IHXL1500VZEBR82M5A
minImg
IHXL1500VZEBR82M5A
Vishay Dale
Product No:
IHXL1500VZEBR82M5A
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
FIXED IND 820NH 196A 0.18MOHM TH
In Stock : 68
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 500 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.872" (22.15mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 196 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 0.18mOhm Max
Inductance 820 nH