IME30-10BPOZC0K
SICK, Inc.
Product No:
IME30-10BPOZC0K
Manufacturer:
SICK, Inc.
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 75°C (TA)
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency 500Hz
Shielding Shielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V