IME30-10BPOZW2S
SICK, Inc.
Product No:
IME30-10BPOZW2S
Description:
SENSOR PROX IND 10MM CYL 2M CBL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 75°C (TA)
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency 500Hz
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V