IME30-15BPOZC0S
SICK, Inc.
Product No:
IME30-15BPOZC0S
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
In Stock : 12
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 75°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency 500Hz
Shielding Unshielded
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V