IQ80-60NUP-KK0
SICK, Inc.
Product No:
IQ80-60NUP-KK0
Manufacturer:
SICK, Inc.
Description:
SENSOR PROX INDUCT 60MM IP65 BOX
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 80°C (TA)
Ingress Protection IP65
Termination Style Connector
Sensing Distance 2.362" (60mm)
Output Type NPN/PNP-NC/NO, 2-Wire
Response Frequency 4Hz
Shielding Shielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Box
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 20 VAC ~ 250 VAC