ISDF-30-S-M
Samtec Inc.
Product No:
ISDF-30-S-M
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN INSULATOR HSG 30POS 1.27MM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Number of Positions 30
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Latch Lock
Product Status Active
Insulation Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Series Tiger Eye™ ISDF
Note Contacts Not Included
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.050" (1.27mm)