Home / Circuit Breakers / IUGN66-1-72-30.0
minImg
IUGN66-1-72-30.0
Sensata-Airpax
Product No:
IUGN66-1-72-30.0
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 30A TOGGLE
In Stock : 13
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Actuator Type Toggle
Approval Agency UL1077
Current Rating (Amps) 30A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series IUG
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 250 V