Home / Circuit Breakers / IULHK111-1-66-7.50-E-91
minImg
IULHK111-1-66-7.50-E-91
Sensata-Airpax
Product No:
IULHK111-1-66-7.50-E-91
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
User Guide
Actuator Type Lever
Current Rating (Amps) 50A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series IUL
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 415 V