J7KNA-12-01W 24
Omron Automation and Safety
Product No:
J7KNA-12-01W 24
Description:
RELAY CONTACTOR 3PST 12A 24V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Coil Power -
Switching Voltage 400VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 12 A
Mounting Type Chassis Mount, DIN Rail
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Obsolete
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Series J7KNA
Contact Material -
Mfr Omron Automation and Safety
Coil Voltage 24VAC