JMR063D7104KP-F
Taiyo Yuden
Product No:
JMR063D7104KP-F
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X7T 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X7T
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MAAS
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.1 µF