JR13WCC-10-A(31)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
JR13WCC-10-A(31)
Description:
CONN CABLE CLAMP SZ13 BLACK M16
User Guide
Cable Opening 0.394" (10.00mm)
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Color Black
Material Aluminum Alloy, Brass
Thread Size M16x0.75
Shielding -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Last Time Buy
Diameter - Outside 0.787" (20.00mm)