JR21WCC-14(31)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
JR21WCC-14(31)
Description:
CONN CABLE CLAMP SZ21 BLACK M24
User Guide
Cable Opening 0.551" (14.00mm)
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Color Black
Material Brass
Thread Size M24x0.75
Shielding -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Diameter - Outside 1.063" (27.00mm)