JR21WCC-14(71)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
JR21WCC-14(71)
Description:
CONN CABLE CLAMP SZ21 BLACK M24
User Guide
Cable Opening 0.551" (14.00mm)
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Color Black
Material Aluminum Alloy, Brass, Zinc Alloy
Thread Size M24x0.75
Shielding -
Material Flammability Rating -
Product Status Obsolete
Diameter - Outside 1.062" (26.97mm)