JR25WCC-15(31)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
JR25WCC-15(31)
Description:
CONN CABLE CLAMP SZ25 BLACK M28
User Guide
Cable Opening 0.591" (15.00mm)
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Color Black
Material Brass
Thread Size M28x0.75
Shielding -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Diameter - Outside 1.220" (30.99mm)