JR25WCC-18(71)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
JR25WCC-18(71)
Description:
CONN CABLE CLAMP SZ25 BLACK M28
User Guide
Cable Opening 0.709" (18.00mm)
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Color Black
Material Aluminum Alloy, Brass, Zinc Alloy
Thread Size M28x0.75
Shielding -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Diameter - Outside 1.220" (30.99mm)