K10F1C-P04LFG0-3500
ODU
Product No:
K10F1C-P04LFG0-3500
User Guide
Cable Opening 0.118" ~ 0.138" (3.00mm ~ 3.50mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 300V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C