K10K0C-P04LFG0-3000
ODU
Product No:
K10K0C-P04LFG0-3000
Description:
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.098" ~ 0.118" (2.50mm ~ 3.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 0
Mfr ODU
Contact Material Brass
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C