K10KAC-P10LCC9-2500
ODU
Product No:
K10KAC-P10LCC9-2500
Description:
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
User Guide
Cable Opening 0.079" ~ 0.098" (2.00mm ~ 2.50mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C