K10L0C-P06LCC0-5600
ODU
Product No:
K10L0C-P06LCC0-5600
Description:
CONN RCPT FMALE 6P GOLD SLDR CUP
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Cable Opening 0.197" ~ 0.220" (5.00mm ~ 5.60mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 0
Mfr ODU
Contact Material Brass
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C