K11F1C-P03LPH0-4000
ODU
Product No:
K11F1C-P03LPH0-4000
User Guide
Cable Opening 0.138" ~ 0.157" (3.50mm ~ 4.00mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 500V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 12A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C