K11K0C-P02LPH0-3500
ODU
Product No:
K11K0C-P02LPH0-3500
Description:
CONN RCPT FMALE 2P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.118" ~ 0.138" (3.00mm ~ 3.50mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 12A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C