K11KAC-P02LPH0-6500
ODU
Product No:
K11KAC-P02LPH0-6500
Description:
CONN RCPT FMALE 2P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.236" ~ 0.256" (6.00mm ~ 6.50mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 12A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C