K11L0C-P10LCC0-2200
ODU
Product No:
K11L0C-P10LCC0-2200
Description:
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
User Guide
Cable Opening 0.059" ~ 0.087" (1.50mm ~ 2.20mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C