K11L0C-PD8LCD0-5200
ODU
Product No:
K11L0C-PD8LCD0-5200
Description:
ODU MINI-SNAP SERIES L IN-LINE R
User Guide
Cable Opening 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating Copper Alloy, Chrome
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 6A
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 1
Mfr ODU
Contact Material Copper Alloy
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C