K11LAC-P10LCC0-7200
ODU
Product No:
K11LAC-P10LCC0-7200
Description:
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
User Guide
Cable Opening 0.236" ~ 0.283" (6.00mm ~ 7.20mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C