K11MA8-P02LPH0-6530
ODU
Product No:
K11MA8-P02LPH0-6530
Description:
ODU MEDI-SNAP IN-LINE RECEPTACLE
User Guide
Cable Opening 0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 12A
Mfr ODU
Contact Material Copper Alloy
Primary Material Plastic
Operating Temperature -50°C ~ 120°C