K12K0C-P14NFG0-6500
ODU
Product No:
K12K0C-P14NFG0-6500
User Guide
Cable Opening 0.236" ~ 0.256" (6.00mm ~ 6.50mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C