K12L0C-P07MPN0-9900
ODU
Product No:
K12L0C-P07MPN0-9900
Description:
ODU MINI-SNAP RECEPT. INLINE, SZ
User Guide
Cable Opening 0.354" ~ 0.390" (9.00mm ~ 9.90mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 366V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 15A
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 2
Mfr ODU
Contact Material Brass
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C