K13L0C-P14LJG0-7200
ODU
Product No:
K13L0C-P14LJG0-7200
User Guide
Cable Opening 0.236" ~ 0.283" (6.00mm ~ 7.20mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C