K20F1C-P04LFG0-200S
ODU
Product No:
K20F1C-P04LFG0-200S
User Guide
Cable Opening 0.059" ~ 0.079" (1.50mm ~ 2.00mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 300V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C