K20F1C-P05LFG0-150S
ODU
Product No:
K20F1C-P05LFG0-150S
User Guide
Cable Opening 0.039" ~ 0.059" (1.00mm ~ 1.50mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 200V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C